logotyp

Charakteristika

Mateřská škola Srdíčko v Praze 12

Mateřská škola Srdíčko v Praze 12Mateřská škola Srdíčko je čtyřtřídní a je umístěna v okrajové části sídliště Modřany. Klasická panelová budova se nachází ve velmi pěkné lokalitě u lesa Kamýk. Od okolních panelových domů je areál MŠ oddělen vzrostlými stromy a zahradou. V bezprostřední dostupnosti je les, Modřanská rokle, řeka Vltava. Stanice tramvaje a autobusu MHD vzdálená 200 metrů od MŠ umožňuje poznávání Prahy a jejího okolí (lze využít i vlak – dostupnost 2 stanice MHD).

V mateřské škole pracuje 8 učitelek (včetně ředitelky), 2 asistenti pedagoga, 1 školní asistent, 3 kuchařky, vedoucí školní jídelny, uklízečka a školnice. Součástí mateřské školy je školní jídelna.

Naše mateřská škola úspěšně začleňuje do běžného kolektivu děti s odlišným mateřským jazykem a děti s různými typy zdravotních i jiných handicapů.

Školní zahrada je osázena vzrostlými keři a obklopena živým plotem. Na zahradě jsou nové dřevěné hrací prvky, velké pískoviště, travnaté i betonové plochy pro míčové i ostatní hry. Děti mají možnost jízdy na koloběžkách a odstrkovadlech. Zahrada má dostatek prostoru pro kresbu křídami na beton, hry s obručemi, švihadly, míčové hry. V létě je využíváno mlhoviště a vodní dráhy pro hry s vodou.

Budova mateřské školy je členěna na dva pavilony a střední část, ve které se nachází prádelna a školní jídelna. Každá třída má k dispozici tři místnosti. Ve třídě je umístěno centrum Ateliér, Pokusy a objevy, Knihy a písmena, Manipulační hry a nechybí zde i koutek pro ranní kruh. Herna poskytuje prostor pro centra Domácnost, Kostky, Divadlo a tělocvična pro centra Pohyb a Hudba. Tělocvična je po obědě využívána jako ložnice. Dvě třídy jsou ještě navíc vybaveny malou místností, která slouží v jednom případě jako centrum Ateliér a ve druhém případě je sem situováno centrum Manipulační hry. Všechny třídy mateřské školy jsou vybaveny nábytkem, který umožňuje dětem volný a přehledný výběr hraček.

V současné době vlastníme i keramickou pec.

Veškerý nábytek v celé budově mateřské školy je navržen tak, aby bylo citlivě využito všech zákoutí třídy a zároveň zůstal dětem dostatek prostoru pro spontánní hru. Ve všech třídách jsou také výškově přiměřené stoly a židličky, k odpočinku slouží lehká plastová a vzdušná lehátka. Herny jsou vybaveny dostatečným množstvím tělovýchovného nářadí a náčiní.

Mateřská škola Srdíčko v Praze 12

Levského 3203/19
Praha 4 - Modřany
143 00

Telefon: 241 761 204
Mobil: 602 485 747

E-mail: ms_levskeho@centrum.cz

Created by © 2021 - 2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign